משחק טטריס אונליין: טטריס פרצופים (Faces)

טטריס פרצופים: מטרת המשחק

חברת Spectrum Holobyte, Inc.‎ היא הראשונה שזיהתה את הפוטנציאל של טטריס לכבוש את העולם, והיא מיהרה לנסות ולרכוש את זכויות ההפצה של המשחק על מנת לייבא אותו אל המערב. מאז, היא לא הפסיקה לנסות ולהמציא את טטריס מחדש.

ב-Faces (הידוע גם כ-Faces...tris III), היא לוקחת את קונספט הטטריס ומערבבת איתו עם משחק השלמות. כידוע, בטטריס המטרה היא למלא שורות של לבנים, לאורך, ובכך להעלים אותן. ב-Faces, לעומת זאת, משלימים פרצופים, לגובה, וכך מעלימים אותם. במהלך המשחק, יורדים חלקי פרצופים מראש המסך אל תחתיתו. סנטרים, אפים, זוגות עיניים, מצחים ושיער. המטרה היא לבנות פרצוף שלם - מהסנטר ועד השיער - וכך להעלים אותו ולפנות מקום לפרצוף הבא. קיימים מספר סטים של פרצופים, אך למעשה אפשר לבנות פרצוף מחלקים שהגיעו מסטים שונים. כמובן שבניית סט עדיפה מבחינת נקודות.

השליטה במשחק הרבה פחות גמישה בהשוואה למשחק הטטריס הקלאסי. אין הגיון, כמובן, בהפיכת חלק, אך לפחות יש אפשרות לעבור בין כמה חלקים שונים. החלקים נופלים בזוגות, ויש אפשרות להחליף ביניהם במידת הצורך. חלק שנופל במקום שלא מתאים לו (למשל: מצח שנופל על סנטר) הופך להיות "ממלא מקום" שמונע השלמה של החלק מתחת, ומצריך בנייה מחדש של פרצוף נוסף (כלומר, יש להתחיל מהסנטר בשנית). הרווחים בין החלקים הנופלים ניתנים לשינוי באמצעות שימוש ב"מגדלים" שנוצרים לאורך המשחק - כלומר, אם ישנו רווח אחד בין זוג החלקים הנופלים, ובמהלך הנפילה שלהם השחקן מזיז את החלקים כך שהרווח יפול על "מגדל" שנוצר מחלקים ישנים שהתקבעו, ואז זז ימינה או שמאלה, אזי החלק ש"נתקע" ב"מגדל" לא יזוז, אך החלק השני יזוז במידה ויש לו מקום.

Faces אמנם מציע אפשרות של משחק עם עד 10 שחקנים, אך בתורות, מה שלמעשה מוסיף מעט מאוד למשחק כי כל תור הינו יחסית ארוך. באופן כללי, מדובר במשחק טטריס פחות מוצלח, אם כי מקורי.

טטריס פרצופים: מקשים

  • תזודה ימינה: 6 או חץ "ימינה"
  • תזוזה שמאלה: 4 או חץ "שמאלה"
  • האצת נפילה: 2 או חץ "למטה" או רווח
  • מעבר בין חלקים: 8 או חץ "למעלה"
  • החלפת חלקים: 5 או K
  • השהיית המשחק: P

לפני שניתן להתחיל לשחק ב"טטריס פרצופים", יש ללחוץ על שטח המשחק עם לחצן העכבר.

דירוג

אהבתי

אהבתי

50%

לא אהבתי

לא אהבתי

50%

סה"כ הצבעות: 8

שיתוף