משחק טטריס אונליין: טטריס (Tetris)

טטריס: מטרת המשחק

אי שם בסביבות שנת 1986, משחק חדש וממכר החל לצוף ברחבי ברית המועצות. הוא נצפה לראשונה ב"אקדמיה הסובייטית למדעים", אחר כך ברחבי מוסקבה, ומשם לערים שונות בתוך ברית המועצות. בשלב מסויים, הוא הגיע גם לבודפשט, בירת הונגריה, שם בית תוכנה בריטי זיהה את הפוטנציאל האדיר של המשחק והחליט לשווק ולהפיץ אותו לעולם כולו. למשחק קראו "טטריס", לבית התוכנה קראו "אנדרומדה", ולחברה שקנתה את זכויות ההפצה קראו Spectrum HoloByte - חברה שהייתה קיימת כבר מ-1983, ועשתה דבר או שניים לפני כן, אבל לעד תיזכר בתור החברה שהביא את "טטריס" לארצות הברית.

הרעיון שעומד מאחורי המשחק פשוט אך גאוני: לאורך המשחק, מטר של לבנים בצורות שונות נופל מראש המסך אל תחתיתו. מטרת המשחק היא לסדר את הלבנים באופן שיצמצם ככל הניתן את הרווחים בין הלבנים. כאשר השחקן מצליח לסדר שורת לבנים ללא רווחים, השורה כולה נעלמת, וכל הלבנים שהיו מונחות מעל השורה "נופלות" שורה ומסתדרות על השורה מתחת. על השחקן לנסות להעלים כמה שיותר שורות, וזאת על מנת לאפשר ללבנים חדשות ליפול אל המסך. המשחק מסתיים כאשר השחקן לא מצליח להעלים מספיק שורות, כך שללבנה הנוכחית שיורדת מראש המסך אין לאן להתקדם.

למעשה, כאשר Spectrum HoloByte החלה להפיץ את המשחק בארצות הברית, הזכויות הרשמיות להפצת המשחק טרם סוכמו לחלוטין עם ממציא המשחק המקורי, אלכסיי פז'יטנוב. כל זה לא הפריע לגרסה של Spectrum HoloByte להפוך למה שבעיני רבים מכונה "טטריס המקורי". הגאוניות של טטריס, בצירוף הגרפיקה המרהיבה של המשחק שהציגה רקעים שונים בהשראת ברית המועצות, הפכו את טטריס ללהיט היסטרי שזכה לתגובות נלהבות במיוחד מהשחקנים ומהמבקרים יחדיו.

עם הצלחה קשה להתווכח, ומשחק הטטריס בהחלט הוכיח את עצמו לאורך השנים. אז למה אתם מחכים? נסו גם אתם להכנס לרשימת ה-Top 10 Comrades של המשחק...

טטריס: מקשים

  • תזוזה ימינה: חץ "ימינה"
  • תזוזה שמאלה: חץ "שמאלה"
  • האצת הנפילה: רווח
  • סיבוב הצורה: אנטר
  • שינוי רקע: חץ "למעלה"

לפני שניתן להתחיל לשחק ב"טטריס", יש ללחוץ על שטח המשחק עם לחצן העכבר.

דירוג

אהבתי

אהבתי

90%

לא אהבתי

לא אהבתי

10%

סה"כ הצבעות: 87

שיתוף